Surowa Dieta

witarianizm to styl jedzenia, który nazywany jest także surową dietą. Produkty, z których przygotowuje się jedzenie, nie są poddawane działaniu wysokiej temperatury. Zamiast tego stosuje się takie procesy jak krojenie, tarcie, miksowanie, miażdżenie albo suszenie. surowa dieta sprzyja odzyskaniu zdrowia. Podczas ogrzewania rozkładane są bowiem wartościowe składniki pożywienia, witaminy i enzymy, Prowadzi to do denaturacji białek. odżywianie na surowo zapewnia więc naszemu organizmowi wiele wartościowych substancji w aktywnej formie.

surowa kuchnia daje szansę na powrót do równowagi metabolicznej. Przyczynia się do zmniejszenia masy ciała i do stabilizacji przemian wewnętrznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa dieta. To także sposób życia. Zamiana przetworzonej żywności na surowe produkty powoduje także zmianę nawyków w pozostałych obszarach życia.

odżywianie na surowo wydaje się skomplikowane. Dlatego warto sięgnąć po gotowe przepisy, które ułatwią zmianę sposobu odżywiania. kuchnia roślinna w surowej formie jest skomplikowana tylko na początku. Używanie bazy pomysłów na poszczególne posiłki ułatwi wprowadzenie zmian. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Surowa Dieta
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 11 stycznia 2024
Wyświetleń: 51
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *