Surowa Dieta

witarianizm to sposób odżywiania, który określa się także surową dietą. Składniki, z których robi się jedzenie, nie zostają poddawane obróbce cieplnej. Zamiast tego stosuje się takie działania jak siekanie, ścieranie, miksowanie, miażdżenie albo suszenie. surowa dieta sprzyja odzyskaniu zdrowia. Podczas ogrzewania niszczone są bowiem cenne składniki pożywienia, witaminy i enzymy, Dochodzi także do denaturacji białek. odżywianie na surowo daje więc naszemu ciału dużo cennych składników w aktywnej formie.

surowa kuchnia pozwala powrócić do równowagi metabolicznej. Przyczynia się do utraty masy ciała i do unormowania przemian wewnętrznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa kuchnia roślinna. To także styl życia. Zamiana gotowanego i smażonego jedzenia na surowe produkty powoduje także zmianę przyzwyczajeń w innych dziedzinach życia.

odżywianie na surowo może wydawać się skomplikowane. Dlatego dobrze jest sięgnąć po gotowe przepisy, które ułatwią zmianę sposobu odżywiania. kuchnia roślinna w surowej formie wydaje się trudna tylko na początku. Korzystanie z bazy pomysłów na konkretne potrawy uprości wdrożenie zmian. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Surowa Dieta
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 7 kwietnia 2022
Wyświetleń: 409
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *